pátek 13. října 2017

Citáty o lásce, které mi mluví z duše

O lásce bylo už popsáno nesčetné množství papírů. Byly napsány básně, knihy, písně a intimní vyznání, která si neseme každý v sobě. Přesto je láska jakousi tajemnou a neuchopitelnou kráskou, která prochází kolem nás a člověk nikdy neví, jestli si na moment sedne blízko nebo jen proletí kolem. 
Láska je něco, nad čím poslední dobou přemítám a vím, že ve svém životě jí nikdy úplně nepochopím a neuchopím. A možná proto mě bude vždy bavit a lákat. A tak jsem si sepsala své oblíbené citáty o lásce a uvařím si k tomu horký čaj, obuju teplé ponožky a chvilku jen tak budu. A vám doporučuji to samé. Někdy je potřeba zastavit se, sledovat padající listí, dívat se do nebe na hvězdy a jen ten svět kolem sebe vnímat a cítit...

"Vybral jsem si tě. A budu si tě vybírat vždycky znovu. Bez váhání a pochyb. Vždycky si vyberu tebe."
Neznámý autor

"Uvědomil jsem si, že na tebe myslím a začal jsem vzpomínat, jak dlouho tě mám v hlavě. Pak jsem pochopil, že od doby, co jsem tě poznal, si z mé mysli nikdy nezmizela."
Neznámý autor

"Zjistíte, že láska, to je, když všechno, co si přejete, je, aby ten druhý byl šťastný, dokonce i když vy sami nebudete součástí toho štěstí."
Julia Robertsová
"Doufám, že víš, že pokaždé, když ti říkám šťastnou cestu, pěkný den nebo dobrou noc, ve skutečnosti říkám, že tě miluju. Miluju tě tak moc, že to všechna jiná slova zbavuje původního smyslu."
Neznámý autor

"Člověk dokáže před světem ukrýt všechno až na dvě věci: že je opilý a že je zamilovaný."
Anton Olmstead Myrer

"Není žádné někdy. Je jenom teď. Pokud vaše současná životní cesta není naplněna radostí, zastavte se a zvolte si jinou."
Neznámý autor
"Když ztratíte spojení se svým vnitřním klidem, ztratíte spojení se svým já. Pokud ztratíte spojení se svým já, ztratíte se ve světě."
Neznámý autor

"V životě je možné potkat se tisíckrát a nenajít... a potkat se jednou a najít se navždy."
Johann Wolfgang von Goethe

"Teprve bezpodmínečná láska k bídákovi, který nám zlomil srdce, otevřela naše oči."
Neznámý autor

"Nejvíce lásku obvykle potřebujeme ve chvíli, kdy nás nikdo mít rád ani nemůže."
Robert Fulghum

"Srdce vždy kráčí po cestě, z níž nás rozum zrazuje."
Neznámý autor

"Láska je jako šachy, protože nás učí neztrácet víru a naději při převaze protivníka a nevzdávat se naděje na vítězství ani při nejcitelnějších ranách, které můžeme dostat v honbě za úspěchem."
Benjamin Franklin
Jaký je váš oblíbený citát o lásce? Jaké myšlenky ve vás láska probouzí?

Toulající se ve výšinách

Žádné komentáře:

Okomentovat