sobota 30. září 2017

Vystát si tu "Frontu na štěstí?"

Tak tohle bylo rychlé. Já nevěděla, že kousek štěstí a velkou radost lze nalézt za tak krátký okamžik. Ale díky kapele Brűnnfield to opravdu jde a navíc to zvládnete i vy. A to nejen u písničky, která nese název Fronta na štěstí. Aneb malé povídání o tom, jaké to je, když v jednom týdnu objevíte novou zajímavou kapelu, poslechnete si jejich hudbu a následně se vydáte na koncert.
V Brně jsem už deset let, jak je možné, že jsem tuhle kapelu, která vznikla už v roce 2012 objevila až teď? Po prozkoumání webové stránky Brűnnfield a přečtení dotazníků, na které odpovídaly členové kapely mám pocit, že bych měla poděkovat hlavně jejich maminkám, že se kluci věnují hudbě a my všichni si tak můžeme užít rock-folk-punkovou smršť. Schválně, kolik členů v kapele se shodlo, že je ke zpěvu nebo k hraní na nástroj vedla právě maminka?:)
Brűnnfield má v současnosti sedm členů a na kontě různorodé písničky, jejichž část zazněla i na koncertě. Tuto kapelu můžete vidět hlavně v brněnských klubech, ale věřím, že o ní uslyšíme ještě o hodně dál. V pátek jsem tak měla možnost navštívit svůj první koncert kapely, který byl ve Staré pekárně, což je hudební kavárna blízko brněnského parku Lužánky. Bylo to ideální prostředí pro koncert, na kterém nechyběla skvělá atmosféra, roztančené publikum a hudba na kterou se jen tak nezapomíná. 
Doma jsme poslouchala některé písničky, ještě než jsem se vydala na koncert a pořád si nemohla vybrat tu nej. Musím říct, že naživo je to tak velký zážitek, že není možné vybrat si jen jednu oblíbenou písničku. Rozhodně mě uchvátily písničky Princezna, Dlouhá stráž, Dál a výš nebo také Závislá.
V roce 2016 vyšlo kapele Brűnnfield debutové album s názvem Zítra je karneval a musím říct, že tato písnička opravdu roztančila všechny přítomné na koncertě a doteď mi zní v uších. Velmi příjemnou hudbu tak tvoří kombinace kytar, bubnů, ale také houslí a akordeonu
Uchvátilo mě také vysvětlení, proč má kapela na fotce a také na koncertě bezpečnostní kužely. Chytlavé a líbivé písničky vám totiž zazpívá například záchranář, hasič nebo policista. Členové kapely jsou tak nejen muzikanti, kteří svou hudbu dělají srdcem, ale také velmi pohlední muži, kteří vás rozproudí, pobaví a budete si zpívat nahlas, smát se, tančit a užijete si naprosto ojedinělý zážitek.
Brűnnfield je prostě láska na první poslech a hudba, kterou musíte zažít. 

Znáte tuto kapelu? Slyšeli jste o ní? Byli jste na koncertě? Jak se tato hudba líbí vám?

Příjemně překvapená
Ve frontě

2 komentáře:

  1. Krásný výber citátu, citáty o lásce mám moc ráda, četla si knihu Milostné dopisy slavných mužů? Mohla by se ti líbit :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj, děkuji. Nečetla jsem, děkuji za doporučení, mrknu po ní:)

      Vymazat