pátek 1. září 2017

Točit se, dokud můžeš!

Je prvního září. Prázdniny jsou za námi. Je tak zvláštní psát po takové době, ale řekla jsem si, že prázdniny prožiju naplno, a tak jsem omezila psaní. Stačí, že jsem denně psala články do práce. Na víc už jsem kapacitu neměla. A musím říct, že jsem udělala dobře. Krásně jsem si odpočinula a opět pomalu, ale jistě přichází chuť sdílet, být tady zase chvilku vidět a podělit se. 
Na začátku prázdnin jsem si řekla, co všechno bych chtěla zažít a musím říct, že se mi to povedlo všechno a ještě k tomu něco navíc. Celé prázdniny jsem se ani nezastavila, už v červnu jsem jela na dovolenou a tím jsem léto příjemně zahájila. Poprvé v životě jsem jela s partou kamarádů a musím říct, že to bylo naprosto jiné než jsem byla doteď zvyklá. Rozhodně toho nelituji a jsem ráda, že jsem takovou dovolenou podnikla.
Pak jsem jela na velmi příjemnou dovolenou s milovanou babičkou. Sice jsme vyrazili jsem v Česku, ale užili jsme si přírody, skvělého jídla a taky wellness v hotelu Terasa u přehrady Olešná. S milovanou maminkou jsem pak navštívila Keramický kurz v Davidově mlýně. Závěrem prázdnin jsem si dala ještě jedno wellness a vyjeli jsme do Pohádkové vesničky a navštívili také Peklo Čertovina a musím říct, že některým zážitkům se musím smát ještě teď.
O prázdninách jsem potkala spoustu starých kamarádů a kamarádek, dětských lásek a milých osob, které jsem dlouho neviděla nebo o nich dlouho neslyšela. Některé chvilky byly tak trochu o návratech, snad aby si člověk uvědomil, že má mezi lidmi kolem sebe duše, kterým se může svěřit a zcela otevřít. Asi jsem potřebovala být i hodně sama, protože jsem se často toulala přírodou, lesem nebo nočním městem. Byla jsem na houbách a dokonce postavila bunkr v lese, jako když jsme byli děti.
Začala jsem sportovat, pravidelně a pokud možno denně. Do svých dnů jsem tak zařadila kromě dlouhých procházek také opět mou milovanou lukostřelbu, spoustu plavání, posilování, tenis a taky basketbal. Při sportu mám opět pocit, že zase žiju a že mají všechny dny význam a jsou naplněné. 
Byla jsem asi po deseti letech na otevřeném koupališti, po třech letech v krytém bazénu a možná po šesti letech ve fitku. Panebože, co jsem dělala celou tu dobu doteď? Kromě letních zahrádek, hospůdek a čajoven jsem tak dělala něco nejen pro svou duši, ale také pro své tělo a musím říct, že se cítím mnohem líp. Přestala jsem jíst maso, neplánovala jsem to, ani jsem to nehrotila, prostě to přišlo a zůstalo. A zatím to vnímám jako velmi pozitivní a příjemný krok ke své podstatě.
Tyto prázdniny jsem také tvořila, malovala, kreslila, tvořila v keramické dílně a šila. Vyrobila jsem spoustu dárků a překvapení pro své milé. Nezapomínala jsem ani na nové recepty, ať už slané dobroty nebo sladké pečení. Užívala jsem si s blízkými ve svém malém ráji na zahradě a často se houpala v křesle s knížkou v ruce. Dost jsem toho přečetla a mám pocit, že to muselo být víc než jen dva měsíce.
V minulém příspěvku jsem nějak ztrácela naději a ve všem se trochu motala, do dnešního dne jsem však ušla kus cesty a cítím velké, příjemné a zajímavé změny. Zamilovala jsem si nové filmy, nové seriály, nové kousky anime a naučila jsem se počítačové hry, obzvlášť mě zaujaly strategie, které trénují mou mysl a díky nim můžu zkoumat další věci, co mě baví. Nechyběl ani čas na střelnici nebo návštěva památek, hradů, kostelů nebo klášteru Rosa Coeli.
Užila jsem si návštěvu hvězdárny a shlédla dokonalý film digitária Temný vesmír. Mockrát jsem se smála k slzám a nezapomínala ani na hudbu. Navštívila jsem koncerty oblíbených kapel a užila si také letní kino. Nechala jsem se rozmazlovat ve vířivce a na thajské masáži jsem se zamilovala do tohoto stylu masáže. 
Musím říct, že jsem cvičila, jedla, pila, meditovala, užívala si a taky milovala. Užila jsem si emocemi a city prosycené rozmarné léto. Nechávala jsem čas plynout, chodila bosá, nosila často neučesané vlasy a zapomínala se nalíčit. Mám vám o čem vyprávět a postupně se doufám dostanu ke všem těmto zážitkům a budu mít z čeho žít a čerpat energii celou zimu.
Teď jen sedím, usmívám se a říkám si, jak je možné, že jsem toho za pár dnů prožila tolik a k tomu stíhala všechnu práci a nešidila ani spánek, i když jsem usínala často za chodu, v autě nebo ihned po lehnutí si do postele. Dnes jsem se zastavila, zaposlouchala se do písničky a uvědomila jsem si, co jsem velmi často dělala, když jsem byla malá a že bych to měla znovu vyzkoušet. 
Když jsem byla malá, tak jsme s milou sestřenkou hrály hru na točení. Prostě jsme si stouply na trávník a roztáhly ruce a začaly se točit. A točily jsme se až dokud jsme mohly. Pak jsme spadly na trávník a dívaly se do nebe a hrozně se nám točila hlava a smály jsme se. Myslím, že jsem to nedělala snad patnáct let...neměla bych to ještě stihnout a vyběhnout ještě teď před dům? 
Čas je relativní. Stejně jako život a všechno, co v něm zažíváme, přesto si myslím, že každý den by měl být naplněný a podobný jako ty dny, které jsem prožila. A proto se jdu sbalit a zítra ještě vyrazím na výšlap a na Pernštejn. No a co, že léto skončilo a celý den dnes prší, no a co, že za chvilku nastupuji do školy na magisterské studium, no a co, že bych mohla být doma a uklízet...ale o tom život přece vůbec není, ne?:)
Jak jste se celé prázdniny měli vy? Co jste zajímavého zažili? A máte také nějaký zážitek z dětství, který jste dlouho nedělali a napadlo vás, že byste jej opět vyzkoušeli?

Milující podzim
Natěšená
Usměvavá
a zase tady... 


8 komentářů:

 1. Právě včera jsem si říkala, kde hernajs jsi, žádný článek, nic....a on restart :-) Ono si tělo řekne co potřebuje. Těším se na další články.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, někdy je takový restart fakt potřeba, a člověku je pak hned líp. Jsem ráda, že jste mi všichni neutekli:)

   Vymazat
 2. Za ty dva měsíce jsi toho zažila opravdu hodně:)!A určitě to byly většinou samé pěkné věci,alespoň podle tvého článku.Myslím,že léto jsi měla opravdu vydařené a užila sis ho přesně podle sebe:)Je dobré se někdy zastavit,zavzpomínat na věci minulé a zkusit něco z toho třeba vrátit v nové podobě zpátky.Takže přeju hodně štěstí:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě mi to přišlo jako úplně delší doba:) Bylo to fajn, jen doma jsem moc nebyla, taky to podle toho u mě vypadá, mám pocit, že uklízet budu ještě na Vánoce:) Děkuji za milý komentář a doufám, že si měla taky příjemné léto.

   Vymazat
 3. Jaj, tak houby moc nemusím, ale dortík vypadá pěkně :) hru na točení neznám, ale mně stačí pár otáček a jsem na zemi :D jinak já byla v Bulharsku, dělala a stále dělám autoškolu, jela na seznamovák a byly to příjemně užité prázdniny :)

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já bych klidně těch hub brala i víc:) Haha, no já bych dneska už asi takové točení jako když jsem byla malá nezvládla:) V Bulharsku muselo být hezky a ten seznamovák zní dost zajímavě, to je nějaký tábor? Ať ti autoškola vyjde:)

   Vymazat
 4. To je fajn, že sis léto užila. Já mám naopak pocit, že mi ty dva prázdninové měsíce nějak protekly mezi prsty - měli jsme na chalupě řemeslníky, trápila jsem se skoro tří týdny s nějakou virózou, tak ani těch výletů nebylo tolik, co jsem si plánovala... Ale mám ještě vlastně nevyčerpanou skoro celou dovolenou, takže na nějaké výšlapy snad dojde - i kdyby to mělo být v plískanicích.
  Protože ty mne nabíjejí nejvíc.
  Krásné,pozitivně nabyté i další dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano Stáni, užila:) Akorát se teď pořád nemůžu dostat do toho rychlého pracovního a školního procesu:) Ach jo, viróza o prázdninách vždy dovede nepříjemně potrápit, tak snad si užiješ ještě výšlapy a dovču, vypadá to na příjemný podzim:) Měj se taky moc hezky a děkuju:)

   Vymazat