sobota 16. dubna 2016

Lepší než kino - Digitárium ve hvězdárně

I když je tento hlavně víkend pracovní, školní a tvořivý, tak jsme si přece jen dopřáli výlet. Nejdřív jsme přemýšleli nad divadlem, kinem nebo nějakou sportovní aktivitou. Nakonec to však vyhrála hvězdárna. Brněnskou hvězdárnu mám opravdu hodně ráda. 
Na Kraví hoře je totiž krásný park, ve kterém se dělají ideální pikniky a posezení s přáteli, navíc celá hvězdárna na kopci je krásná. Nechybí romantická příroda, tajemná zákoutí a k tomu spoustu interaktivních hraček, které vás budou bavit.
My si užili například průzkumné vesmírné vozidlo, dalekohledy, spektometry, kaleidoskopy, zajímavou stanici, 3D skener nebo třeba barevné kostičkové puzzle nebo simulátor vah. Po prohlídce a vyzkoušení si těchto zajímavých interaktivních exponátů jsme zamířili do digitária.


V digitáriu jsme byli už podruhé. Jednou na Astronautovi a tentokrát se představení jmenovalo Tajemství neviditelných světů. Zážitek to byl opět skvělý. Sedli jsme si do pohodlných křesílek, které se dají polohovat až do pozice, že skoro ležíte. 
Celé představení začalo malou výpravou na nebeskou oblohu. Podívali jsme se, jak bude vypadat dnešní noc a hvězdy, našli známá i méně známá souhvězdí, prohlédli si planety a poté už začalo představení. Tajemství neviditelných světů byl opravdu skvěle zpracovaný dokument o tom, co ve svém životě nevidíme, ale přesto to existuje. 
Večer jsme si tedy opravdu užili a zakončili jej příjemnou večeří. Víc takových dnů! Já bych do hvězdárny mohla chodit každý den nebo mít svou malou vlastní doma:) Doufám, že vaše sobota byla také příjemná a teď už máte jen nohy nahoře a u sebe příjemnou knížku nebo film:) 
Už jste někdy byli v digitáriu? Máte rádi hvězdárny?

Meziplanetární
P.S. A od muže jsem dnes dostala úžasný mini dáreček, který mě opravdu pobavil a potěšil. Jak se vám líbí?:D2 komentáře:

 1. Keď som bola malá, tak sme išli na výlet do hvezdárne. AK mám ale pravdi povedať, vôbec si na to nepamätám a určite by som hvezdáreň chcela navštíviť ešte raz

  Čo je dobré to musím mať aktuálne aj s 2ma GIVEAWAY

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíš, tak až dojedeš do Brna, tak můžeme právě do Hvězdárny:))

   Vymazat