úterý 26. dubna 2016

Čarodějnický rej - kouzla a čáry

Víte, co nás čeká? No přece Pálení čarodějnic, Filipojakubská nebo Valpružina noc. Anebo také keltský svátek Beltine. Tato magická noc z posledního dubna na 1.květen je plná čar, kouzel, duchů a také pokladů. Dříve se ohněm oslavoval a uctíval bůh Belen. Tento bůh byl symbolem ohně, ale také životodárné a léčivé vody. Pro druidy byl Belen nejen velký rádce, ale také učitel. Samotné přichystání, stavění a zapalování ohně mělo svá pravidla.
V dnešní době je rozšířená legenda, že ohně se zapalují proto, aby jsme se zbavili negativní energie, potlačili zlo a očistili se od nepříjemných vlivů. Mimo jiné se v tuto magickou noc prováděla různá kouzla, obřady a rituály. Spousta z nich byla spojena s magií lásky, mezilidských vztahů, ale také s magií plodnosti a sexu.

Podíváme se spolu na některá z těchto kouzel?

1) Přivolejte si lásku
V tuto noc, kdy jsou všechna kouzla nejsilnější a nejvíce fungují si můžete přičarovat lásku. Zkuste si vyrobit Nápoj lásky. Budete na něj potřebovat jen plátky z jedné růže, bílé víno, špetku koriandru, rozmarýnu a tymiánu. Můžete přidat i kapku medu. Suroviny smíchejte a v magickou noc vypijte jednu sklenici, až znovu uvidíte vašeho vyvoleného - rozhodně se do vás zamiluje:)
2) Zbavte se zla, negativní energie i prokletí
Pokud chcete vyzkoušet tento rituál proti zlu, tak si připravte oheň stejně jako naši předci. Posbírejte devět druhů dřeva. Neměl by mezi dřevem chybět ani jalovec. Poté přichystejte hranici a na ni umístěte slaměnou čarodějnici. Zapálit by ji měl muž, který se ve vaší partě oženil jako poslední. Následně už nechte jen zlo symbolicky a možná i opravdově shořet a proměnit se v popel.
3) Skok přes oheň
Vcelku nebezpečný, ale široce rozšířený rituál je o skákání přes oheň. Říká se, že dívka, která přeskočí oheň Valpružiny noci si může cokoliv přát. Oheň dá přání sílu a všechno, co dívka nad ohněm vysloví nebo na co pomyslí se stane. (Přemýšlím, jestli neskočit s přáním úspěšných státnic:D)
4) Upečte si manželství
Zajímavým kouzlem je i pečení koláče. Upečený koláč se poté nabídne klidně i několika mužům a ten který si vezme roh koláče z plechu se s vámi do roka ožení. Možná by za to stálo takový kousek koláče rovnou nabídnout tomu, kdo se vám líbí nebo jej uháníte ke sňatku. Když pak do koláče přidáte i tři kapky krve z levého malíčku, tak se do vás muž bezhlavě zamiluje. (Já osobně bych krev do koláče opravdu nikdy nedávala - myslím, že stačí péct jej s pomyslnou kapkou lásky)
Jak plánujete tuto noc slavit vy? Upalujete čarodějnice nebo se bojíte, že budete upáleni?:)

Čarující vždy s láskou

2 komentáře:

  1. Veľmi zaujímavý článok. Taktiež som mala obdobie, kedy som sa venovala čarodejníctvu, kde ma.najviac zaujalo kúzlo lásky. Čarodejníctvo je však veľmi riskantnéx pretože jedno slovo dokáže.spraviť z čiernej magie bielu a naopak. Pri čiernej je vyhoda, ze sa určite splní no za cenu, ze nieco v živote stratime. Biela naopak dokáže zázraky a ak sa robí dobre tak bez strát (možno nejaké menšie prídu, no tie by prišli aj tak o nejaký čas) no na druhej strane sa splnia, len ak sa táto vec ma stať v budúcnosti a my len v podstate urýchľuje priechod.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je pravda, že je to riskantní, člověk musí být úplně čistý a dělat všechno s dobrým úmyslem. Od černé magie se držím tak daleko, jak je jen možné:) Ale plnění přání a zázraky mám ráda:)

      Vymazat