sobota 6. února 2016

Boží milosti a vdolky

Takže, včera mi volala mamča, že je masopust a jestli dělám Boží milosti nebo vdolky. Já samozřejmě nic nevěděla, nic neměla v plánu. Ale pak mi to nedalo a chtěla jsem si jednu z těchto specialit vybrat a udělat. Milosti už jsem několikrát dělala, vdolky ještě nikdy. 
A protože jsem blíženec, tvor nerozhodný, tak bylo jasné, že musím udělat obojí. Navíc si muž vůbec nestěžoval a s boulemi za ušima jen mlaskal a pokyvoval.

Takže tady recepisy!

Boží milosti jinak
Potřebujete
2 hrnky hladké mouky
půl hrnku hrubé mouky
čtvrtka másla nebo jiného tuku
4 lžíce cukru
2 žloutky
5 lžic smetany
5 lžic mléka
5 lžic bílého vína
na obalení - vanilkový a moučkový cukr
Postup
Z výše uvedených surovin si umícháte těsto. Poté jej vyválíte na jeden velký plát a vykrájíte čtverečky. Ty pak proříznete uprostřed a můžete smažit na rozpáleném oleji z obou stran. Ihned po vytažení obalujte ve vanilkovém a moučkovém cukru.

Vdolky aj bez Bavorů
Potřebujete
300 g hladké mouky
200 ml mléka
2 lžíce rumu
2 lžíce oleje
2 vejce
3 lžíce cukru
1 balení droždí
špetka soli
švestková povidla
šlehačka
Postup
Nejdříve si do vlažného mléka dejte lžíci cukru a rozlámejte droždí. Nechte vzejít kvásek. Mezitím si smíchejte mouku, sůl, rum, olej, vejce i zbytek cukru. Poté přidejte vzešlý kvásek a vypracujte těsto. Nechte alespoň hodinu v teple nakynout. Následně lžící odebírejte kousky těsta dle vámi zvolené velikosti vdolku a doprostřed udělejte malý důlek. Smažte na rozpáleném oleji z obou stran a ještě horké potřete rumem. Do důlku dejte povidla a nahoru nebo kolem nich přidejte šlehačku.

Jak se vám mé pečení líbí? A co jste pekli vy nebo máte v plánu péct ještě třeba zítra?

Pilná včelka
uklízející
vařící a pečící

4 komentáře: