pondělí 20. července 2015

Co se dá zažít za měsíc?

Prázdniny jsou v plném proudu a za chvíli bude celý měsíc pryč. Co jsme všechno zatím zažili?

Skvělé jídlo
Vychutnali jsme si spoustu zmrzlin a pohárů, cibulovou a moravskou pizzu, skvělé kuře na kari, hummus s jehněčím, matcha zmrzlinu, hovězí taštičky, piroh plněný balkánským sýrem a mátou i cizrnové placky. 
Večerní akce
Užili jsme si legraci na bowlingu, navštívili blízký kostel a zapálili svíčku v srdci, ochutnali mandlový rum, dali si skvělý míchaný drink s názvem Grenadinka a vyhráli vtipné obočí přesně podle toho, kým jsme:)
Umělecké chvíle
Taky jsme se věnovali kreativním a výtvarným činnostem. Malování, psaní, čtení, vyrábění dárků, sušení bylinek a spoustu dalšího.
 Éru parkování
Zároveň jsme zase začali naši éru parkování. Navštěvujeme různé parky ve městě, zjišťujeme si jejich historii, kocháme se přírodou, děláme fotky, venčíme psíka, objímáme stromy a chodíme bosky...
 Mini prázdniny u našich
Na mou milou vesničku a ještě milejší rodiče i prarodiče nesmím zapomenout. U mamči zkoumám a fotím kytky i její bylinkovou zahrádku. Tiše závidím bazén, který jsme sami postavili a já si říkám, že jsem si ho snad ani tak neužila:) Taky navštěvuji psíky a užívám si domácí stravu - prázdniny jako za mlada:)
 Letní zahrádky, terasy i balkóny
Prázdniny oslavujeme na letních zahrádkách, popíjíme žlutou nebo jedno vychlazené. Užíváme si domácí limonády a kocháme se skvělým výhledem. Touláme se po památkách a dýcháme tajemno. 
Květinové opojení
Kocháme se květinami, které se nám sami rodí na zahrádce. Je zvláštní a zároveň úžasné sledovat, jak na naší zahrádce rostou různorodé květiny. Zatím pěkně divoce a kde se jim zlíbí. Užíváme si ten tichý a magický kousek naší džungle uprostřed toho všeho shonu.
První sklizeň
Těšíme se z prvních plodů naší práce. Vychutnáváme si vlastní hrášek i maliny. Z lesních jahod se nám tvoří boule za ušima a bylinkové čaje jsou na denním pořádku. Těšíme se na všechno, co nám ještě vyroste a co nás překvapí.
 Slunce a léto na zahrádce
Máme se kde schovávat. To místo intimně nazýváme rájem a na chvilku zapomínáme na všechen každodenní shon a stres. Jak málo stačí k radosti a jak moc vám přeji zažít to samé!:)
 Pečení svatebních koláčků
Kromě pohody jsme i v pracovních zápřahu. Píšu. Samozřejmě:) Ale k tomu se snažím věnovat i manuálním činnostem. Třeba kamarádce pomůžu upéct přes 200 koláčků na svatbu. Ještě teď mě bolí nohy, ale stálo to za to! Práce šlechtí a ten pocit naplnění je nezaplatitelný:)
 Pomoc při požáru
Pomáháme a chráníme. Opravdu a rádi. Byli jsme u požáru. Volali jsme hasiče, čekali na ně a ukázali jim: "Tam, tam!" a pak jsme se dojali nad tím, když to páni v uniformách uhasili a nám bylo fajn a blaho na duši, že tu každý z nás přece jen má místo a může pomoci, i když se o to nikdo neprosí....prostě jen tak, protože chceme a můžeme...

Krátce a jednoduše - užíváme si prázdniny a každý den tak naplno, jak jen to jde. A je nám fajn!

Doufám, že vy se máte také příjemně, že se koupete, opalujete, dopřáváte si chvilky pohody i zábavy. Doufám, že si najdete čas dát si zmrzlinu, vzít děti k vodě, vypít si s přáteli drink nebo jít grilovat. Doufám, že se na chvilku zastavíte a uvědomíte, že držíte svůj život v rukou a můžete to, co chcete...hlavně se při tom nezapomínejte usmívat a být spolu a sami sebou....šťastní!

Jak si tedy užíváte prázdniny vy? A jaké máte ještě plány na ty další (velmi slunečné) dny? Co příjemného nebo zajímavého jste zažili?

Dnes s něhou

2 komentáře:

 1. Super fotky :) To jedlo vyzera chutne :O
  Pozývam ťa na moju giveaway : http://aduliksun.blogspot.sk/2015/07/giveaway-za-36-000-pozreti-na-blogu.html :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji:) Ano, to jídlo byla opravdová mňamka!.)

   Vymazat