úterý 23. června 2015

Kouzla a bylinky o dnešní Svatojánské noci!

Tato magická noc mezi 23. a 24. červnem vám může pomoci dosáhnout všech vašich snů a přání. Je to pokračování oslav letního slunovratu. Slaví se kratší dny a delší noci, úroda, teplé počasí a slunce. Tradice a pověsti o této noci sahají až do starověku.
Ožívají veškeré přírodní bytosti, jako jsou víly, bludičky, jezinky, divoženky, ale i čarodějnice, hejkalové a čerti. Všechna kouzla a přání, která vyřknete dnes v noci mají dvojnásobnou moc.
Navíc se otvírá brána do nadpřirozeného světa. Dnes buďte opatrní na svá přání i slova, která vyřknete. Možná by to jezinky mohly brát jako pozvánku k vám. Ale takový skřítek nebo víla, ten by se mi na zahrádce líbiliJ

Pohled do budoucnosti
Pokud nemáte strach pohlédnout do své budoucnosti, tak si připravte zrcadlo a svíčky. Mezi jedenáctou večerní a půlnocí se pak před zrcadlo postavte, zapalte po obou krajích zrcadla svíčky a nechte vám hru stínů a světel vyjevit vaši budoucnost. Jen počítejte s tím, že v zrcadle můžete vidět opravdu cokoliv…
Přivolání lásky
Hledáte lásku a už dlouho se vám nedaří? Zkuste použít kouzlo. Vydejte se na louku, do lesa nebo kamkoliv o přírody a natrhejte zde devatero kvítí – kopretinu, růži, smolničku, rozchodník, netřesk, mateřídoušku, fialku, chrpu a zvonek. Ale pozor, nesmíte se při sbírání a hledání těchto bylinek otočit ani promluvit. Pak si dejte bylinky pod polštář a v noci se vám ve snu zjeví tvář vašeho vyvoleného, pak už zbývá jen chvilka než vám zaklepe na dveřeJ
Splnění každého přání
A pokud máte jiné přání než právě lásku, tak si kvítky dejte další den sušit a vložte jej do látkového pytlíčku. Ten si pak nechte celý další rok pod polštářem a vyplní se vám, na co jen pomyslíte. Přivoláte si tak štěstí, zdraví i spokojený život nebo rodinnou pohodu.
Léčivá síla bylin
V tuto magickou noc mají byliny největší sílu. Síla se ještě znásobí, když je natrháte přesně o půlnoci. Pokud chcete poznat jejich neskutečné účinky, tak natrhejte sedm bylin a od každé vezměte tři kusy. Potřebujete kopřivu, listy pampelišky, jitrocel, řebříček, květy sedmikrásky, jetel a přesličku. Tyto byliny pak spaříte litrem vody a necháte 15 minut louhovat. Po scedění vypijte spolu s rodinou nebo přáteli a nejen, že budete dlouho zdraví, ale uvidíte, jak se budete cítit lépe. 
Mimo jiné se říká, že dnes se dá najít zlaté kapradí, díky kterému se můžete stát neviditelní nebo porozumět řeči stromů, zvířat a rostlin. Jdeme hledat?

Tak, kdo z vás bude dnes čarovat? Jste také milovnicemi bylinek a přírody?

Já se jdu nachystat na sběr.

Kouzlům zdar a magickou noc!6 komentářů:

 1. díky za tenhle článek, vůbec bych si neuvědomila že je dneska svatojánská noc :D
  Mám sto chutí vyzkoušet to kouzlo s bylinkama, ale obávám se že většinu asi nenajdu, nemyslím si že teďkom kvetou... Navíc prší :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač, já to taky zjistila až ráno:) Já kouzlo určitě zkoušet budu, a musím říct - kvetou! Tady už naštěstí přestalo pršet:) M.

   Vymazat
 2. no,tak přesně o takové noci jsem se narodila..před 49 lety...toto utíká...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Téda, narodit se o takové kouzelné noci, to jsi asi taky kouzelná:)

   Vymazat
 3. Z tohoto článku na mě dýchlo zvláštní kouzlo :) Škoda jen, že jsem si článek přečetla až dnes, také jsem si chtěla něco vykouzlit :)
  Krásný den, K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klári to bylo přesně účelem - předat toho kouzla kousek i vám ostatním:) Tak kouzli i ostatní dny, nikdy není pozdě:) M.

   Vymazat