úterý 14. dubna 2015

Znáte nejznámější místo výskytu upírů?

Co se týče tajemných příběhů a povídaček, které kolují mezi milovníky napětí, rozhodně vedou příběhy a pověsti o upírech.

Možná k tomu dopomáhá i to, že u nás v České republice se nachází největší vampírské pohřebiště v celé střední Evropě. Tímto místem jsou Čelákovice u Prahy.
V této středočeské obci se po staletích, kolem roku 1966, otvírá vampírská tématika. Příčinou tohoto je pracovní výkop na zahradě jednoho z obyvatel. Ten zde v zemi nalézá lidskou kostru. Posléze je na tomto místě nalezeno dalších 11 hrobů s 14 kostrami.
Mohlo by se zdát, že na tomto místě bylo kdysi obyčejné pohřebiště, ovšem na všech kostrách jsou známky protiupírského zásahu. Po bližším prozkoumání koster je dokonce zjištěno, že všichni mrtví zemřeli nepřirozenou smrtí. Spolehlivě jsou vyloučeny nemoci i mor. Tato nalezená těla patří navíc mladým a statných mužům, což dokazují jejich mohutné a robustní kostry. Výrazy obličejů nesou velmi ostře řezané rysy.
V těchto hrobech jsou mimo jiné nalezeny dřevěné kůly v srdcích, uložení tváří k zemi, ruce spoutané za zády, hlavy mrtvých, které byly násilně odděleny od těla (nejspíše odkroucením - dle zlomených obratlů) a další protiupírské zákroky, které byly prováděny i postupem času otvíráním hrobů.
Do dnešního dne vlastně nikdo přesně neví, zda je tento nález potvrzením výskytu upírů nebo zvláštní shodou náhod či pověrčivosti lidí, kteří byli i v době minulé ovládáni především strachem. Kolem této události a místa tak vznikla spousta otazníků a nevyřčených otázek. Jistě však je, že upíry už Čelákovicím nikdo nikdy neodpáře...
Pokud toto místo navštívíte nebo pojedete kolem, tak dávejte dobrý pozor nejen na to, kdo zde v noci vstává z hrobů, ale také si hlídejte svůj krk, protože právě vaše krev jim může vonět tak sladce...

Máte rádi upíry? Věříte, že existují nebo existovali? A navštívili jste už Čelákovice?

Já se chystám, ale říkám si, že někdy je lepší si s nezahrávat...

Obestřena myšlenkami


Zdroje: Milovaný deviantart.com

2 komentáře:

  1. Věřím v určitý druh "upírů". :) Přece jen když s ena to podívám z té méně fiction stránky, tak kanibalové jsou taky docela fajn upíři. :D V Čelákovicích jsem ještě nebyla, ale jako každého "lovce záhad" mě velice lákají a snad se do nich též jednou podívám.. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Myslíš ty energické upíry?:) Jj taky se tam chystám, tak pak si řekneme:) M.

      Vymazat