středa 25. března 2015

Jaké je vaše silové zvíře?

Tak konečně jsem téma silových a šamanských (totemových) zvířat řádně prostudovala. Kromě knih, článků a studií jsem oslovila i zajímavé lidi, kteří mi dali odpovědi na mé otázky.
Nejdřív tedy, co to vlastně silové nebo-li šamanské zvíře je?
Silové, totemové nebo šamanské zvíře působí jako neviditelný ochránce, je to duše zvířete, které se přidruží k naší duši a je skryté v našem podvědomí. Kněží, kouzelníci, šamani i léčitelé věří, že každý má své silové zvíře již od narození, ale neuvědomujeme si to. Toto zvíře by mělo být nejen naším ochráncem, ale i pomocníkem a spojencem. Díky silovému zvířeti můžeme lépe poznat sami sebe a mimo to na nás můžou přecházet vlastnosti i síla daného zvířete.
Způsoby, jak své silové zvíře najít?
Způsobů, jak zvíře najít nebo zjistit, kdo to s námi vlastně žije, existuje několik. 
1) Víte to
Vaše intuice a něco jako šestý smysl vám říká, jaké zvíře je to vaše. Jste si naprosto jistí, že tohle je to pravé. Často jej vídáte kolem sebe, ve snu, v meditaci, na obrázcích. Je to první zvíře na které se těšíte do zoo, kreslíte si jej na papír, chtěli byste ho mít, jako domácího mazlíčka. Je prostě už vaše!
2) Může vám to říct někdo jiný
O pomoc můžete požádat kohokoliv, kdo může být váš učitel, může vás vést. Touto praktikou zjišťování silových zvířat se také zabývají šamani i léčitelé. Takže pokud si sami nevíte rady, můžete se obránit na někoho zkušenějšího.
3) Zjistíte to pomocí meditace
Říká se, že pomocí meditace můžete zjistit své silové zvíře nejrychleji. Možností meditace je několik. Některé popisují, že si máte sami a v klidu lehnout ve vyvětrané místnosti a zavřít oči. Poté si představit, jak přicházíte do lesa a tam voláte své silové zvíře. Pak už jen počkat a to vaše zvíře k vám přijde. Další způsob imaginace je představit si sám sebe, jak si sedáte na židli v prázdné místnosti a znovu zavolat své zvíře. Poté opět počkat než k vám přijde. 
4) Zjistíte to pomocí snů
Silové zvíře můžete najít i podle svých snů. Večer než usnete, zkuste myslet na přivolání svého pomocníka a ochránce. Klidně ho nahlas pozvěte, ať přijde do vašich snů. A poté už jen sladké sny:) Ale hlavně když se probudíte, tak si nezapomeňte své zjištěné ihned zapsat a zapamatovat si.
5) Další jakákoliv možnost, která vás napadne, která vám bude fungovat nebo ji vymyslel někdo jiný a poradil vám 
Někdo si zodpověděl otázky typu Jaké zvíře mám nejraději? Jaké zvíře se mi hnusí? Jakého zvířete se bojím a proč? Kdybych se mohl narodit jako zvíře, jaké bych byl? A spoustu dalších. A tyto podrobné otázky mu pomohly najít odpověď nebo alespoň cestu...

K čemu je to dobré?
Nalezení svého silového zvířete je zajímavým způsobem, jak poznat sám sebe, jak pochopit život trošku jinak. A hlavně jak správně uchopit souznění s přírodou. Vědomí svého silového zvířete vám dodá sílu, sebejistotu i spojenectví, které vám může pomoci při všem, co vás čeká. Silové zvíře vám může dodat energii, když máte pocit, že ji ztrácíte. Může vám pomoci zbavit se různých strachů. A hlavně už nikdy nebudete sami...jen když už to své zvíře zavoláte, tak se o něj nezapomínejte starat. Stane se totiž vaší součástí....a o sebe přece také pečujete, ne?:)
Jaké je to moje zvíře?
Vždycky jsem si myslela, že moje silové zvíře je myš. Možná podle jména, možná podle vlastností, ale i proto, že se mi tohle malé a milé stvoření líbí. Pak jsem se zamyslela dál a začala jsem si přát nějaké majestátní zvíře, nebojácné a krásné zvíře - lva, vlka, pumu...No a pak jsem vyzkoušela meditaci a nebyla jsem nadšená ze zvířete, které mi přišlo, tak jsem si řekla, že to neplatí:) Pak jsem zkusila sny a přišlo mi to stejné zvíře. Otázky mě také navedly k němu a tak jsem se s tím musela smířit a přijala jej....hmm divočák....ano divoké prase:) Ale popis tohoto šamanského zvířete na mě opravdu sedí, takže na tom asi něco bude:)
Divočák - představuje bojovnost, neohroženost a žádostivost. Značí také sílu a chrání rodinu. Mimo jiné jej vystihuje duch válečníka a vůdcovství. Negativem je přehnaná žárlivost a mstivost.
Ale i tak to zase není tak špatné, ne?:)

Jestli vás to tedy zajímá určitě doporučuji nějakou z výše zmíněných metod vyzkoušet a udělat tak velký krok k přírodě i k sobě. 

Našli jste své zvíře? A jaké zvíře je to vaše? Pomáhá vám a pozorujete na sobě, že žije s vámi?

Já, i když občas váhám, mám pocit, že na tom přece něco jen bude...

Divoká (od slova divočák:))11 komentářů:

 1. Moje silové zvíře je vlk/pes. Spíš ale vlk.
  Mnoho let se mi zdálo o vlku. Stále jsem běhala v jeho těle po lese (a ne, hra o trůny ještě nebyla).
  Nebyla to žádná krvelačná bestie. Prostě jsem si tlapkala po lese jako vlk nebo jako člověk vedle vlka. Sny ustaly v době, kdy jsem si nechala malého vlka vytetovat nad lopatku. Stále je to pro mě ochránce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé vlk byl dlouhou dobu moje oblíbené zvíře:) Je fakt, že je možné i to, jak se říká, že člověka provází více zvířat nebo se mu postupem času mění:) A ty sny o běhání po lese to muselo být úžasné, já sny miluju a každý večer ulehám s tím, že se vyloženě těším do snu - jako bych žila dva životy:) Je zvláštní, že tetováním sny ustaly.) Není ti to někdy líto?:) M.

   Vymazat
  2. Než jsem zjistila, že by to mohlo být totemové zvíře, tak mě to ze začátku děsilo. Pak jsem si zvykla. Po tetování jsem to brala tak, že mě už nemusí "hlídat" v noci, ale hlídá mě 24/7. :) Sny s vlkem mám už jen tak 3x-4x do roka a ne každý večer. I tak mě stále učí. :) Jak být sám a i jak být součást smečky.

   Známá má silové zvíře medvěda.

   Vymazat
  3. Ještě vsuvka - "běhala" jsem s ním po lese skoro 6 let. :D

   Vymazat
  4. Tak 6 let je už opravdu doba a ono to každodenní hlídání je opravdu lepší:)) Já doufám, že se brzo s tím pořádně "skamarádím" :)) Medvěd je taky zajímavý, jak normální, tak lední:) A taky mě zaujala vážka.) M.

   Vymazat
 2. Moc krásný článek! Tvůj blog se mi začíná líbit čím dál víc :) Ten obrázek malého divočáka je strašně roztomilý, myslím, že na takové zvíře můžeš být náležitě hrdá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát, ani nevíš, jak mě to těší:) Jojo musela jsem tam dát i toho malého, protože u divočáka si každý představí něco velkého a né moc hezkého, ale tady ten malý je úplně k sežrání:D No zatím se s tím divočákem učím sžít:))

   Vymazat
  2. Možná Tě potěší ještě víc, že jsem si Tvůj blog dnes přidala mezi své oblíbené :) Ještě k článku - jak jsi tomu zpočátku nechtěla věřit, jsi mi dost připomněla mě, když jsem poprvé potkala v meditaci rybu (konkrétně lososa), jakožto své silové zvíře. Přišlo mi, že se ke mně nehodí, nechtěla jsem ho akceptovat, ale když mi pak vyšel i v kartách a zdálo se mi o něm, už se nedalo nic dělat a přijala jsem ho. S odstupem času jsem za to moc ráda, naučil mě lépe se orientovat ve svém podvědomí a věřit si. Nyní mám už nějakou dobu havrana, jak jsem Ti psala už minule a je to také moc zajímavé...

   Vymazat
 3. Jé, tak to jsem tedy dvakrát ráda:) Téda losos je dost zajímavý, ještě jsem od nikoho neslyšela, že by měl tak zvláštní zvíře:) Jj na havrana si pamatuji, na toho jsem se pak dívala, co znamená:) M.

  OdpovědětVymazat
 4. Velice ráda se o podobným tématem učím stále něco více. O tomto jsem však ještě neslyšela. :O Bohužel nepatřím mezi vyvolené, kteří to nějak umí zjistit sami, co jsou zač, a tak je to pro mě spíše tajemství..
  Každopádně si myslím, že by to mohlo být něco malého, něco co každý nesnáší, ale já si to zamilovala. Mám pocit, že někde vevnitř jsem...pavouk. Neskutečně mě přitahují a poslední asi dva roky je to opravdu 'silné', ale bůhví. Možná je to jenom můj pocit a ve skutečnosti jsem něco jiného... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se taky ráda pořád dozvídáš nové věci - mám to taky tak:) Hmm pavouk, to je náhodou hezké a zajímavé zvíře. Znamená pečlivost, svědomitost, taky kreativitu a inspiraci. Propojuje spojení ducha, těla a mysli a jakési napojení na vnitřní hlubokou moudrost. Mimo jiné značí energičnost, magickou sílu i cestu osudu:) Posuď sama, jestli se na tebe hodí:) M.

   Vymazat